Duvarlarınızı Nasıl Galeri Duvarına Çevirebilirsiniz?

Duvarlarınızı Nasıl Galeri Duvarına Çevirebilirsiniz?

Bir galeri duvarı, boş bir duvarı görsel olarak ilgi çekici bir hale getirmenin en zevkli ve uygun maliyetli yollarından biridir; yaşam alanınızı güzelleştirirken, anılarınızı ve sevdiğiniz sanat eserlerini de bir araya getirebilirsiniz.

art wall

Kendi Duvarınızın Küratörlüğünü Yapın! 

Çok iddialı gibi gelebilir ama endişelenmeyin; duvarlarınızı benzersiz ve neşeli parçalarla doldurmak için hiçbir bütçe veya iddialı sanat dünyası ön koşulu gerekmez. Formül aslında çok basit; Tek yapmanız gereken, size bir şeyler hissettiren parçaları seçmek. Eğer başlangıç noktamız bu olursa, geri kalan her şeyi yoluna koyabileceksiniz/koyabilirsiniz.

Bir duvara yerleştirilmiş fotoğrafların, resimlerin, baskıların, haritaların ve hatta nakışların küratörlüğünde sergilenmesi olarak kabaca tanımlanan bir galeri duvarı, bir alanı dönüştürmek, evinize renk, kişilik ve niyet eklemek için harika bir yol olabilir. Ayrıca sanat, bir odadan çok daha fazlasını değiştirme gücüne sahiptir, özellikle zor bir dönemden geçiyorsanız ruh haliniz üzerindeki olumlu etkisi ölçülemez.

Bir galeri duvarı oluşturmak, herhangi bir odaya stil ve kişilik getirmenin basit bir yoludur - boyama veya duvar kağıdı gerekmez. Tek ihtiyacınız olan bir çekiç, birkaç çerçeve kancası ve en sevdiğiniz imajlardan oluşan bir koleksiyon.

Ancak boş bir duvarla karşılaştığınızda bu koleksiyonu düzenlemek gözünüzü korkutabilir. Bu yüzden bu yazıda, gelişigüzel bir karmaşa yerine adımları kolayca takip edip sanat duvarınızı gerçekleştirebilmenize  yardımcı olacak birkaç tavsiye sunuyoruz. Burada size imajlarınızı nasıl seçeceğiniz ve düzenleyeceğiniz, galeri duvar düzeni seçenekleri ve daha pek çok konuda fikir vereceğiz.

Süreci genel olarak üç adımda özetleyebiliriz. 

  • Seçme

  • Düzenleme

  • Yerleştirme

Görüşmek Dileğiyle. 

Open Digital Gallery Ekibi