Galeri Duvarına Nasıl Ürün Yerleştirilir?

Galeri Duvarına Nasıl Ürün Yerleştirilir?

Konseptinizi ve tasarımınızı hazırladıktan sonra, parçaları tek tek duvara yerleştirmeniz gerekiyor.

Uygun Malzemeleri Alın

Düzenlemenizi bitirdiğinizde, köşeleri işaretlemek için bir kalem, bir mezura ve bir su terazisi bulundurmayı unutmayın. Eğer duvarınızda çivi kullanmak istemiyorsanız, bu linkteki ürün ile resimlerinizi çivi veya vidaya ihtiyaç duymadan asabilirsiniz - çerçevelerinizin boyutu ve ağırlığı için doğru olanları belirlediğinizden emin olun. 

Galeri duvarınızın yerleşimini belirlerken bu önemli ölçümlerden bazılarını aklınızda bulundurun.

Tipik olarak, art print ürününüzü zeminden yaklaşık beş fit yükseklikte, göz hizasında olmasını istersiniz. Odanın tavanları yüksekse, onları daha yükseğe asmaktan kurtulabilirsiniz.

Oturma odası veya çocuk odası mobilyalarının üzerine resim yerleştirdiğinizde, çerçeve ile sandalyenin, kanepenin vb. üstü arasında yaklaşık sekiz inç bırakın.

Galeri duvarınızı bir mobilyanın üzerine ortalarsanız, resim grubu, altındaki mobilya genişliğinin yaklaşık üçte ikisi olmalıdır. (Resime bak ona göre bu değerleri değiştir)

Çerçeveleme

İyi bir paspas ve çerçeveler kullanmak işin görünümünü iyileştirebilir ve duvarın daha geniş bağlamında bütünlük oluşturmaya yardımcı olabilir. Ancak her sanat eseri için aynı çerçeveyi kullanmaktan kaçının. Galeri duvarının parlaklığı, türleri, dönemleri ve ortamları kapsayan benzersiz sanat eserlerinden oluşan bir koleksiyon olmasıdır. "Bu bireysel çalışmaları aynı şekilde çerçeveleyerek ortak bir payda oluşturma girişimi, tüm sihri ortadan kaldırır.

Farklı çerçeveler ve boyutlar ile denge ve orantıyı korumak için basit bir tarif var; hedeflemeniz gereken oranın bir ekstra büyük parça, iki büyük parça, iki orta parça ve üç küçük parça olduğunu söyledi.

Her şeyin çerçevelenmesi gerektiğine dair bir zorunluluk yok, koleksiyonunuzu oluştururken, bunun zaman içinde organik olarak bir araya getirilmiş gibi görünmesini tercih ediyor.

Çerçeveler sonradan düşünülmemelidir. Baskılarınızı yaptığınız gibi çerçevelerinizi seçmek için de aynı miktarda zaman ayırın - sanat için sahneyi hazırlar ve koleksiyonu şekillendirmeye yardımcı olurlar. Çerçeveleri genel görünümün önemli bir parçası olarak kabul edin ve onların ruh halini nasıl etkilemelerini istediğinizi düşünün.

Sonuç:

Yeni başlıyorsanız, “risk alın, sürecin tadını çıkarın ve içgüdülerinize güvenin. "Satın almanız gereken" şeyi satın almayın, sevdiğiniz şeyi satın alın. Çok daha fazlasını ifade edecektir.